Ką žmonės dirba? 

Laida apie netradicinį darbą ir kūrybišką gyvenimą Lietuvoje

 

 

Ar įmanoma turėti ir sėkmingą karjerą, ir darnius santykius?

 

Ši laida - santykių ir darbo biblija. Įsisukę į darbų sūkurį prarandame ryšį su mylimais žmonėmis ir amžinai niekam neturime laiko. Kaip atrasti pusiausvyrą? Kaip susikurti ne tik karjerą, bet ir darnų vidinį pasaulį? Ar įmanoma turėti abu?

Studijoje – Rasa Jusionytė atvirai kalba su tinklaraščio „Daugiau nei Virtuvė“ autore Viktorija Poviliene.

 

Apie Dievą, darbą  ir depresiją. 

ka zmones dirba sausis

 

Svečiuose – Sausis, rašytojas incognito, Facebooke subūręs daugiatūkstantinę auditoriją. Jo interviu žiniasklaidoje – retenybė. Laidoje kalbamės apie Sausio, kaip rašytojo, kelią. Kodėl jo tekstai sulaukia tokio didžiulio susidomėjimo? Apžvelgiam jo gvildenamas temas, ypač jauno žmogaus Dievo paieškas.

Video nėra, bet klausyti galima! 

 

Apie pinigus! 

Laidoje tiesiai šviesiai kalbam apie pinigus, darbą su klientais, kaip susikurti stabilias pajamas dirbant sau ir ką daryti, kai už darbą nesumokama?

Studijoje Jolita Vaitkute ir Greta Madline atvirai kalba, kaip būna, kai baigias pinigai ir koks neįtikėtinas jausmas imt ir užsidirbt iš to ką moki geriausiai - savo kūrybos. 

Apie filmus ir apdovanojimus

Marijos Stonytės filmas "Kalnai Kalnai" laimėjo sidabrinės gervės kiaušinį. Svarbiau tai, kad Marija naujos kartos lietuvių dokumetikos veidas, kuria ne tik rimtus filmus, bet ir suraitančius iš juoko - pilna ten mūsų kultūrinių klodų, pilna progų iš savęs pasijuokti. Okvardu - geras žodis apibūdintio jos kūrybą, o mes kalbam apie kūrybinius projektus, finansavimo paieškas ir jeeeezzz, kaip svarbu komanda. 

Kaip įkurti savo agnetūrą? 

Dirbt sau - savajonė? Turėt savo studiją, dirbt su draugais, keltis kasdien į darbą, kaip į šventę - ne tik svajonė, bet ir net taip sunkiai pasiekiama realybė! Dizaino agentūros įkūrėjas Augustinas Paukštė ne vieną verslą uždarė, ir šiaip daug jam nesisekė (juk nesėkėmės = pamokos!), kol kartu su tik ką studijas baigusiu draugu pradėjo „And-studio“. Turėti idėjų ir gabumų viena, o rasti klientų ir sukurti pelningą kūrybišką verslą – visai kita. Kalbam ne apie sėkmės istorijas, o apie kūrybišką verslą taip, kaip būna. 

Ką nutyli startuoliai pasakodami savo sėkmės istorijas?

Nuolatinis pervargimas ir keizi krūviai Lukui Lukoševičiui "Table Air" startupo bendraįkūrėjui kainavo nerimo priepuolius, širdies problemas ir visišką išsekimą nesulaukius nė 25-erių.

Kalbėsime apie startuolio gyvenimo realybę, kuri taip dažnai nutylima pasakojant sėkmės istorijas. Su kokiais iššūkiais susiduria jaunoji verslininkų karta ir kaip valdyti nerimą? Ačiū Lukui, kalbėt apie šituos reikalus nėra lengva, bet uoj kaip reikia!

Renkuosi mokyti!

Mokytojo profesija turbūt nepopuliariausia visoje Lietuvoje. Kas po mokyklos - ypač patys gabiausi ir sumaniausi - sveika galva sugalvotų stot į pedagoginį? O tada visi skundžiasi, kaip blogai su švietimu. Elzė ir Urtė - naujos kartos mokytojos. Studijavo tai, ką myli labiau už viską (Elzė baigė akademiją, o Urtė prancūzų kalbą), bet vietoj individualios karjeros pasirinko mokytaujauti, o tai darydamos trykšta džiaugsmu! Vežasi vaikus į Maroką, organizuoja pokylius mokykloje, bet svarbiausia pačios dabar ir čia iš pagrindų keičia realybę mokyklose. Beje, Elzė palikusi Vilnių iškeliavo gyventi ir mokytojauti į mažą miestuką Vilkijoje... 

Grįžau gyventi į Lietuvą. Kodėl? 

Visi sako, kad visi išvažiuoja. Tik niekas nesako, kiek daug grįžta. Ir tikrai nesako, kaip gera grįžus! Vilnius - tobulas miestas, Lietuva - galimybių pilna šalis. Kalbam su Marija Pulokaitė, kuri ir Singapūro reklamos agentūrose dirbo, ir UK gyveno, ir  grįžusi gyventi į Lietuvą svajonių darbus dirba. Aptarsime jos išleistą Created in Lithuania žurnalą ir kaip neiškot darbų.